Zagraj w nowoczesnym kasynie online
– W nowym laboratorium będzie można podejmować – na niezwykle zaawansowanym poziomie badawczym – najbardziej aktualne wyzwania naukowe – podkreśla prof. Zbigniew Wzorek, prodziekan WIiTCh ds. Z laboratorium będą mogli korzystać także studenci i doktoranci, prowadzący badania w ramach swoich prac dyplomowych i doktorskich. – Rozpoczęcie współpracy z Politechniką Krakowską otwiera przed nami szereg możliwości badawczo-rozwojowych – mówi Kacper Łazowski reprezentujący Zarząd Alseva EPC. Drugim istotnym obszarem naszych badań będzie zagadnienie efektywnego zarządzania przepływem mocy, w tym mocy biernej w instalacjach OZE mające na celu redukcję strat. Skupimy się również na kompensacji mocy biernej dla źródeł OZE w celu zachowania parametrów technicznych wymaganych przez operatora systemu elektroenergetycznego.
Nagrody Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków dla prac z PK
Zjawisko to jest wykorzystywane między innymi w procesach automatycznego montażu elementów wtryskowych na linii produkcyjnej w celu zapobiegania pękaniu detali – tłumaczy autorka wyróżnionej pracy. Drugim zorganizowanym przez NCN konkursem był MAESTRO przeznaczony jest dla doświadczonych naukowczyń i naukowców. W jego 14 edycji zostały złożone 72 wnioski spośród których wyłoniono 5 laureatów. Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło kolejne edycje konkursów MAESTRO i SONATA BIS. W obu zostało złożonych 427 wniosków, ale finansowanie na łączną kwotę ponad 188 mln złotych otrzymają 63 projekty. Katarzyny Matras-Postołek, prof. PK z WIiTCh.
Wielkie inwestycje Politechniki Krakowskiej – zmienią się uczelniane akademiki i biblioteka
Na pewno też młodzież będzie miała wielką satysfakcję, że w jakiś sposób przyłożyła się do rewitalizacji „Łupinki” – mówi dr hab. – Jako wojewodzie przypada mi w udziale działanie na styku różnych środowisk i mierzenie się z wyzwaniami, które wymagają zaangażowania i współpracy różnych instytucji. Mogę w tym zakresie polegać na opiniach ekspertów i osób, które w swoich dziedzinach mają bezcenne doświadczenie. Dziękuję Państwu za przyjęcie zaproszenia do włączenia się w prace Rady Gospodarczej. Jestem przekonany, że będą one źródłem rozwiązań służących Małopolanom i rozwojowi Małopolski – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. – Prezentacje końcowe mają pokazywać wspólnie wypracowane w zespołach międzynarodowych strategie rozwoju dla obszaru warsztatowego.
Huawei i Politechnika Krakowska będą współpracować przy rozwoju nowych technologii
- Pierwszy BootCamp został przyjęty pozytywnie przez wszystkie strony, które w nim uczestniczyły.
- Wspólnie z rektorem AGH prof. Jerzym Lisem dyskutował rektor PK prof. Andrzej Szarata.
- Jednak specjalność BIM na Politechnice oferuje wciąż unikatowy profil kształcenia, ukierunkowany nie tylko na nauczanie narzędzi (oprogramowanie), ale procesu i metodyki BIM i tzw.
- Dlatego wiążemy olbrzymie nadzieje z zasobami danych gromadzonymi przez operatorów sieci komórkowych – wyjaśnia dr hab.
- Nasze plany współdziałania to również szansa dla Kolei Małopolskich.
Projekt Parku Rzecznego Prądnika w Krakowie”. Projekt Miejskiego https://horoshop.pl Centrum Zdrowia Psychicznego w Krakowie Patrycji Małoty bazuje na idei architektury jako narzędzia terapeutycznego. Istotnym zagadnieniem jest tu pojęcie neuroarchitektury, które opiera się na zrozumieniu, jak przestrzeń wpływa na nasze zdrowie psychiczne, emocje i zachowania. Forma architektoniczna budynku, zaproponowanego przez absolwentkę Politechniki jest ściśle związana z jego funkcją, odzwierciedla ideę równowagi między jednostką, a wspólnotą. – Wyobraźmy sobie budynek, który jest nie tylko miejscem w kontekście fizycznym, lecz aktywnym elementem w życiu społeczeństwa.
W kontekście biznesowym, obie instytucje będą się wzajemnie uzupełniać, a nie konkurować. – Politechnikę Krakowską i Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych łączą podobne zainteresowania badawcze i wysoki poziom specjalizacji kadry naukowej. Podejmujemy już wspólne inicjatywy, a zawierając strategiczne partnerstwo wznosimy naszą kooperację na wyższy poziom – zaznacza rektor PK prof. Andrzej Szarata. – We współpracę zaangażowani będą przede wszystkim nasi eksperci z Wydziałów Inżynierii Lądowej oraz Inżynierii Materiałowej i Fizyki.
1 listopada rząd węgierski ogłosił neutralność i wyjście z Układu Warszawskiego. Sowieci podjęli decyzję o interwencji zbrojnej. Żołnierzy sowieckich z wykorzystaniem broni pancernej ruszyło, by stłumić powstanie. Odbite zostały zajęte przez powstańców budynki.